A A A

SPŁYWY KAJAKOWE Sapiną


Organizujemy spływy kajakowe rzeką Sapiną, której trasa przebiega w strefie ciszy, przez bardzo czyste i atrakcyjne jeziora na Mazurach. Całkowita długość trasy liczy 34km i zaczyna się od jez. Kruklin i kończy na jez. Święcajty. W okresie od kwietnia do października, oferujemy spływy jednodniowe na odcinku 8km trasą Kruklin-Gołdopiwo (ok.3 godz); oraz/lub na odcinku 25km Gołdopiwo-Święcajty (ok.7 godz.). Natomiast w miesiącach IV, V, VI, oraz IX czyli poza sezonem organizujemy spływy dwudniowe z noclegiem na szlaku, nad jeziorem Gołdopiwo. 

 
  

TRASY KAJAKOWE:

·     

     Kruklin-Gołdopiwo – spływ krótki, jednodniowy, długość 8km zajmuje 3 godziny. Na szlaku mijamy wiadukty i mosty, w tym zburzony most kolejowy nad rzeką Sapiną. Startujemy na jeziorze Kruklin, dalej wpływamy na rzekę Sapinę i do jeziora Patelnia, które przepływamy w kierunku zburzonych wiaduktów kolejowych. Następnie przepływamy przez centrum turystycznych Kruklanek i dopływamy do jeziora Gołdopiwo, kierujemy się na wschodnią stronę i kończymy spływ.

·        

     Gołdopiwo-Święcajty – spływ długi, jednodniowy, jego 25km odcinek zajmuje 7 godzin. Wypływamy z j. Gołdopiwo w kierunku Śluzy Przerwanki gdzie wpływamy na dalszą urokliwą cześć rzeki Sapina. Po około 35min dopływamy na j.Wilkus i kierujemy się na północ na końcu jeziora skręcamy na zachód i przez wąski przesmyk wpływamy na Sapinę i dalej na j.Pozezdrze. Następnie piękną leśną trasą wodną, wpłyniemy na j. Stręgiel, tu skręcamy w lewo i na j. Święcajty w Ogonkach gdzie kończymy spływ.

·        

     Kruklin-Święcajty – spływ dwudniowy, całym szlakiem Sapiny, który organizujemy miesiącach IV, V, VI, oraz IX czyli poza sezonem. To trasa odpowiednia zarówno dla grup zorganizowanych jak i dla dwojga zakochanych. Przepływając przez Kruklanki zatrzymujemy się na posesji letniskowej nad jez.Gołdopiwo, wyposażonej w kuchnię i łazienkę, na której również jest możliwość zorganizowania ogniska, skorzystania łódki oraz roweru wodnego. Oferujemy parking na ogrodzonej posesji i plac zabaw dla dzieci.

 

 

SZLAK SAPINY:

http://mazury.info.pl/atrakcje/szlaki/kajakowe.html#sapina

 

 
CENA:

·         Spływ krótki -  60zł / kajak dwuosobowy

·         Spływ długi -  70zł / kajak dwuosobowy

·         Spływ dwudniowy -  400zł / kajak i nocleg dla dwóch osób 

·