A A A

SPŁYWY KAJAKOWE Sapiną


Organizujemy spływy kajakowe rzeką Sapiną, której trasa przebiega w strefie ciszy, przez bardzo czyste i atrakcyjne jeziora na Mazurach. Całkowita długość trasy liczy 25km i zaczyna się od jez. Gołdopiwo i kończy na jez. Stręgiel. Oferujemy spływy jednodniowe 2-4-6 godzinne, w zależności od umiejętności, pogody i chęci uczestników spływu. O długości trasy możemy zdecydować podczas spływu. każda grupa płynie we własnym indywidualnym tempie. Oferujemy nowe wygodne kajaki dwuosobowe z dostawką dla dziecka, kamizelki ratunkowe, mapy z trasą oraz bezpieczny transport. 

  

TRASA:
jezioro Gołdopiwo - jezioro Stręgiel – spływ jednodniowy, jego cała długość liczy 25km i zajmuje od 2 do 6 godzin. Istnieje możliwość modyfkacji transy na odcinki krótsze 8km - 12km - 20km. Jeśli zdecydujemy się na całą trasę to startujemy z jeziora Gołdopiwo w kierunku
Śluzy Przerwanki (tutaj też możemy i najczęściej zaczynamy spływ) gdzie wpływamy na dalszą urokliwą cześć rzeki Sapina. Po około 35min dopływamy na jezioro Wilkus i kierujemy się na północ na końcu jeziora skręcamy na zachód na jezioro Brżąs i następnie przez wąski przesmyk wpływamy na Sapinę i dalej na jezioro Pozezdrze. Na plaży gminnej Pozezdrze możemy odpocząć, wykąpać się lub zakończyć spływ. Kolejny, ostatni już odcinek z jeziora Pozezdrze do jeziora Stręgiel liczy 12km i przebiega przez piękną leśną trasę wodną. Kończąc spływ wypływamy z rzeki Sapina na jezioro Stręgiel, tu trzymamy się cały czas lewej strony. Przepływamy całe jezioro Stręgiel aż do ostatniego odcinka Sapiny gdzie kończyny spływ po lewej stronie w punkcie odbioru kajaków (tuż przed przystanią wodną "U Ireny").

·        

 

SZLAK SAPINY:

http://mazury.info.pl/atrakcje/szlaki/kajakowe.html#sapina

 

 
CENA**:

·         Spływ krótki: 80-140zł / kajak dwuosobowy

·         Spływ długi:  80-140zł / kajak dwuosobowy

**cena uzależniona jest od ilości wynajętych kajaków